Konferencja DRUTEX Ustka/Bytów kwiecień 2016

W dniach 21-23.04.2016 r. uczestniczyliśmy w konferencji biznesowej zorganizowanej przez firmę DRUTEX z okazji 30 lat działania firmy. Mieliśmy również możliwość zwiedzenia najnowszej inwestycji DRUTEX-u - II etapu budowy Europejskiego Centrum Stolarki w Bytowie, która zwiększa potencjał produkcyjny fabryki do 10 tysięcy okien dziennie. Po raz kolejny, na własne oczy przekonaliśmy się, że DRUTEX jest marką światową, która dysponuje nowoczesnym parkiem produkcyjnym i własnym laboratorium, w którym okna i ich poszczególne komponenty poddawane są nieustannej kontroli jakości.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Czytaj więcej...

Drzwi przesuwne - ciekawa stylistyka, oszczędność miejsca

 

Drzwi przesuwne mogą być dobrym wyborem w celu zaoszczędzenia miejsca w mieszkaniu, ale mogą też być ciekawym sposobem na urozmaicenie aranżacji wnętrza. Zaletą tego typu rozwiązania jest kompaktowość i funkcjonalność. Drzwi przesuwne poruszając się wzdłuż ściany na której są zamontowane wyłączają z powierzchni użytkowej mniej miejsca niż drzwi tradycyjne, które pokonując przy otwieraniu i zamykaniu łuk zabierają zazwyczaj około 0,8 - 0,9 metra kwadratowego powierzchni. Stosując drzwi przesuwne łatwiej też można rozplanować przestrzeń na akcesoria, które będą znajdowały się blisko drzwi. Drzwi przesuwne znajdują częste zastosowanie w przestronnych salonach, gdzie w zależności od potrzeb rozdzielają lub łączą przestrzeń wnętrza, gdy pozostają przez dłuższy czas otwarte.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Czytaj więcej...
Drzwi ukryte
Drzwi ukryte

Drzwi ukryte, na co zwrócić uwagę?

 

Po okresie bumu na drzwi bezprzylgowe, przyszedł czas na drzwi ukryte. Charakterystyczną cechą drzwi ukrytych jest aluminiowa rama/ościeżnica (czasami dodatkowo stosowana jest specjalna płyta MDF), która zostaje wmurowana w ścianę lub wykończona płytą kartonowo-gipsową (dla uniknięcia pęknięć na połączeniach płyt gipsowych z ościeżnicą zaleca się zazwyczaj zastosowanie siatki lub flizeliny oraz konstrukcyjnej masy szpachlowej), tak aby po zakończeniu prac murarskich pozwalała na zlicowanie skrzydła ze ścianą. Zastosowanie ukrytych zawiasów 3D, posiadających regulację w trzech płaszczyznach pozwala na utrzymanie minimalistycznej stylistyki tego rozwiązania.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Czytaj więcej...